Підрізання кігтів

kogti_kot Підрізання кігтів собак і кішок Визначення і свідчення Підрізання кігтів – механічне видалення ороговілого далекого ділянки кігтя. Нижче представлені основні показання для проведення процедури:
  • Запобігання травматичного пошкодження кігтів, який може розвинутися при значній його довжині.
  • Видалення пошкоджених і врослих кігтів.
  • Забезпечення нормальної постановки тваринного на подушечки пальців.
  • Зниження ймовірності пошкоджень кігтями тваринного людини, меблів та інших тварин.
Необхідне обладнання. Інструмент для підрізання кігтів (когтерезка) випускається промисловістю в двох видах – гільотіноподобние і ножніцеподобние. Для кішок краще застосовувати кусачки для людей. Для утримання тварини та захисту від покусів ймовірно застосування намордників, Єлізавети комірів і різних покривав. У разі агресивного і легко збудливого характеру тварини – може зажадати проведення седації або наркозу. опис процедури Залежно від ступеня прозорості кігтя, в процесі обрізання застосовуються різні підходи. У тварин зі світлим кігтем жива частина кігтя (судинний матрикс) легко визначаються візуально і обрізання кігтів проводиться відступаючи на 2-3 мм вдалину від рожевої смужки вмісту кігтя. У тварин з темними (непрозорими) кігтями підрізання кігтів проводиться невеликими порціями по 1-2 мм починаючи від кінчика. При зміні структури обрізаного кігтя і появі по центру круглого плями – підрізання припиняється. У собак краще використовувати когтерезкі у вигляді гільйотини, і тільки в разі врослих кігтів на прибулих пальцях – оптимально застосовувати когтерезкі у вигляді ножиць або кусачок. У кішок для підрізання кігтів краще підходять кусачки для людських нігтів випускаються у вигляді брелків. У спокійних тварин тріммінг кігтів зазвичай не викликає проблем, і може проводитися як в умовах ветеринарної клініки так і самі власником. У легко збудливих тварин обрізання кігтів часто призводить до значного стресу який може принести шкоду здоров’ю. Стрес розвивається не тільки від самої процедури тримминга, але також і від самого відвідування клініки. Оптимальним методом зниження даного стресу є навчання власника правильним діям при підрізання кігтів власним улюбленцю. Незалежно від віку, розміру, статі або породи тварини, підрізання кігтів можна зробити приємною частиною життя вихованця якщо слідувати двом основним ідеям:
  • Зв’язати тріммінг кігтів з тими речами з життя тваринного, які він любить.
  • Проводити процедури легко і повільно.
Підрізання кігтів у собаки можна пов’язати з такими приємними речами як різні ласощі та ігри під час прогулянки. Для прикладу, можна безпосередньо після підрізання кожного кігтя заохочувати собаку ласощами. Саму процедуру підрізання кігтів слід проводити повільно і з ласкою по відношенню до тварини, і ні в якому разі не слід вдаватися до техніки залякування, погроз і фізичного покарання. Краще підстригати по одному кігтю з перервами різної тривалості, поступово привчаючи вихованця до даної процедури. ймовірні ускладнення При занадто глибокому підрізання імовірна хворобливість і легке кровотечі з кінчика кігтя. При виникненні кровотечі можна використовувати тампони змочені кровоспинними речовинами (пр. Нітрат срібла, перекис водню).