Видалення ковтунів

koltuny-koshki-01

Що таке ковтуни і як уникнути їх появи?
Більшість власників кішок стикаються з такою проблемою, як ковтуни у кішок. Природно, любителів довгошерстих тварин цього роду з кожним днем стає все більше і більше, за ними дуже приємно спостерігати, гладити їх і просто насолоджуватися прекрасним зовнішнім виглядом таких вихованців. І, на превеликий жаль, така краса дійсно вимагає колосальних жертв, адже ковтуни в шерсті у кішок зустрічаються дуже часто і позбутися від них – це проблема.
Як прибрати ковтуни у кішки?
Коли виводилися довгошерсті кішки, то особливий акцент робився на саму якість вовни. При цьому, для розведення бралися тварини з дуже густою і довгою шерстю. Самостійно доглядати за таким «багатством» здатна далеко не кожна кішка, тому на і збивається шерсть в ковтуни. І на питання, чому у кішки ковтуни – відповідь єдиний – через недостатній догляд тварини.
Взагалі, таке явище на шерсті може утворюватися і з іншими шерстинками волосся, які потрапили на ваше тварина. Якщо буде нормальний і повноцінний догляд за шерстю, кішка щодня себе вилизувати, тоді ковтуни чи не з’являться. Між іншим, з даною проблемою також можуть стикатися і короткошерсті коти, головною причиною може послужити погане самопочуття тварини, а також з-за забруднення вовни певними речовинами.
Що ж поганого в ковтунах?
По-перше, таке явище не естетично виглядає, тому немає сенсу заводити собі гарну кішечку, щоб за нею був відсутній відповідний догляд.
По-друге, ковтуни часто заважають вашому вихованцеві, до того ж такі грудки можуть пошкодити і шкіру кішки, адже вона буде всіляко намагатися позбутися від даного явища.
По-третє, ковтуни можуть поміняти мікроклімат котрі, а це в свою чергу може викликати дерматит.
Що ж робити з Колтун?
Якщо ви причісується або гладили кішку і знайшли в ній збиту шерсть, не варто хвилюватися видалення колтунів у кішок – це досить проста процедура, яка виконується звичайними ножицями або машинкою для стрижки котів. Ні в якому разі не намагайтеся вирвати шерсть своєї гребінцем, так як, швидше за все, травмуєте шкіру вашого вихованця, а також заподієте йому біль. Якщо таких явищ виявилося багато і ви не можете самостійно впоратися з таким завданням, тоді вам потрібна така професійна послуга як стрижка колтунів у кішок і надавати її повинні, лише фахівці найвищого рівня.
Що необхідно робити для запобігання появи колтунів?
Головним правилом профілактики збитої вовни є те, що вам щодня, а можливо і по кілька разів варто вичісувати свого улюбленця. Тому запобігти появі колтунів не так вже й складно, як це може здатися на перший погляд. Розчісувати необхідно спеціальними гребінцями, вони є в кожному зоомагазині, так що придбати їх не складе ніяких проблем, головне правильно підібрати, виходячи з густоти і довжини вовни вашої кішки. Що стосується частоти такої процедури, то вона індивідуальна. Тут важливо, щоб причісування приносило задоволення не тільки вам, але і вашому домашній тварині. Тому, привчати свого кота до того. Що ви його повинні причісувати щодня необхідно з самого маленького віку. У певних ситуаціях допомагають поліпшити якість вовни різні косметичні засоби, які обдають антистатичним ефектом.