Урологія

2e1fa2e2ea4fb5982bb04b895bb07868

Урологія – галузь медицини, що займається захворюваннями сечовивідних шляхів.
Нефрологія – галузь медицини, що вивчає функції і захворювання нирок.
До урологічним захворюванням відносяться захворювання нирок, сечового міхура, сечовивідних шляхів. Хворіють собаки і кішки обох статей. Розвитку хвороби сприяють порушення годівлі та утримання, зайва вага тварини, генетична схильність.
Найпоширеніша патологія – це сечокам’яна хвороба. Найчастіше від неї страждають коти через довгий і вигнутого сечовипускального каналу, по якому погано проходять пісок і камені.
Власникам тварин слід знати основні ознаки урологічних захворювань:
– Поліурія – збільшення об’єму сечі;
– Полидипсия – підвищена спрага;
– Олігурія – зменшення сечовиділення;
– Анурія – відсутність сечовиділення;
– Поллакиурия – часте випорожнення сечового міхура;
– Странгурия – спазми сечового міхура, при цьому сечовипускання каплевидної, після болючих позивів і багаторазових спроб;
– Нетримання сечі – мимовільне сечовипускання, втрата вольового контролю над сечовипусканням;
– Гематурія – наявність крові в сечі.
Якщо Ви помітили будь-якої з перерахованих симптомів у Вашої тварини, слід негайно звернутися на прийом до ветеринарного лікаря. Наші фахівці, за плечима у яких великий досвід лікування урологічних захворювань, завжди будуть раді допомогти Вашому вихованцеві!
Діагностичне обстеження включає в себе:
I. Збір анамнезу.
II. Загальний огляд – оцінка зовнішнього вигляду, визначення температури, пульсу, дихання, артеріального тиску, проводиться пальпація і аускультація.
III. Медикаментозні проби – волдирная проба Олдріча і функціональна проба з фуросемідом.
IV. Інструментальні методи – ультразвукове дослідження (УЗД) нирок і органів черевної порожнини, лапароскопія з біопсією нирки.
V. Лабораторні методи – 1) загальний аналіз сечі для виявлення – PH сечі, гематурії, питомої ваги, протеїнурії, глюкозурії, ерітроуріі, лейкоцитурии, циліндрурії, солей, бактерій; 2) загальний аналіз крові для виявлення – лейкоцитозу, ерітропеніі, нормо-або гіпохромною анемії, еозинофілії; 3) біохімічний аналіз крові для виявлення – гіпо- чи гіперпротеїнемії, холестерінеміі, гіперглікемії, гіпербілінеміі, і визначаються показники збереження функцій нирок – сечовини і креатиніну.
VI. Бактеріологічний посів сечі з подтітровкой до антибіотиків.
Обстеження котів з сечокам’яною хворобою має свої особливості.
Головним методом діагностики у цих тварин є УЗД нирок і органів черевної порожнини і загальний аналіз сечі для визначення типу солей, наявності запалення і визначення РН сечі (для попередження зсуву РН в кислу сторону).
Звичайно, тільки лікар-нефролог може розібратися в хитросплетіннях і особливості перебігу захворювань нирок, однак висока кваліфікація лікарів ветцентра СанаВет, сучасні методи діагностики в сукупності з результатами лабораторних аналізів дозволяють вибрати потрібний напрямок в обстеженні тваринного, поставити діагноз, а також призначити відповідну терапію і дієту .