Ураження шкіри

3-290317Поразка шкіри у собак, кішок та інших тварин найчастіше буває внаслідок хронічного шкірного захворювання, алергії, запальних процесів, інфекції, поганої генетичної схильності і вікових змін.
Лікування уражень шкіри у професійного ветеринара

Виявити симптоми ураження шкіри у тварини досить легко – неозброєним оком, і для цього не обов’язково бути професійним ветеринаром або медпрацівником. Однак, тільки виявити проблеми зі шкірою – цього недостатньо, щоб поставити точний діагноз захворювання. Професійна ветеринарна клініка Медівет у Софіївській Борщаговці допоможе точно визначити ступінь проблеми і призначити ефективне медикаментозне лікування уражень шкіри.
Види ураження шкіри і шкірних захворювань

Шкірне захворювання у тварин може бути:
• алергічне
• паразитарне (від бліх, кліщів)
• грибкове ураження шкіри
• бактеріальне
• травматичні, алергічні, запальні і вікові дерматити.

Алергічні шкірні ускладнення можуть виникнути внаслідок реакції на їжу, пил, укуси комах, пилок рослин, цвіль, ліки і засоби побутової хімії. При алергії тварина відчуває сильний свербіж, підвищене відділення слини, з’являються риніт і кашель, кропив’янка і навіть набряки. Найчастіша алергія – на сильнодіючі препарати для виведення бліх.

Внаслідок грибка найчастіше страждають від дермафітозу (трахіфітія й мікроспорія) молоді цуценята і дорослі тварини, які мають знижений імунітет. Особливо схильні до дермафітозу йоркширські тер’єри. Мікроспорія нешкідлива для людини, що не можна сказати про другий вид грибкового шкірного захворювання – трахіфітії. Основні симптоми ураження шкіри внаслідок грибка – це облисіння без свербежу, розшарування і жовтіння кігтів, гнійні виділення, ураження подушечок лап і навкололіктевого ложа.
Перше надання допомоги та підготовка до візиту до ветеринара

Навіть якщо невідомо, інфекційні ураження шкіри у тварини або шкірне захворювання носять інший характер, потрібно подбати і про безпеку людини. Для цього вживають таких заходів:
1) Посилене дотримання особистої гігієни, крім того, не давати собаці лежати на ліжку господарів.
2) Не пестити домашнього вихованця і не давати це робити своїм домочадцям, особливо дітям. Бажано взагалі виключити контакти дітей з хворою твариною.
3) Не давати собаці розчісувати шкіру, щоб не розносити інфекцію і не дати іншим мікробам потрапити в ранки від кігтів пса чи кота.

Перед візитом до ветеринара в «Медівет» не потрібно робити дезінфекцію і лікування мазями, йодом, зеленкою. Все, що від вас вимагається, – вистригти шерсть на ураженій ділянці шкіри і обробити шкіру навколо розчином саліцилового спирту.