Онкологія

Beautiful labrador retriever with a stethoscope on his neck, isolated on white Основною умовою ефективності лікування будь-якого захворювання є рання діагностика, але особливо слід підкреслити важливість цього положення в онкології. У пізній стадії лікування злоякісної пухлини рідкісний виняток.

Серед причин загальної смертності у собак і кішок пухлинні захворювання впевнено утримують друге місце. 1-е і 2-е займають пухлини шкіри і молочних залоз відповідно. З огляду на велику частоту виявлення онкологічних хвороб у домашніх тварин, онкологічну настороженість слід проявляти і лікарям, і власникам тварин.
Залежно від часу появи і місця розвитку розрізняють ранні та пізні, регіонарні і віддалені метастази. Чим раніше з’являються метастази, тим злоякісних пухлина. Віддалені метастази (НЕ регіонарні лімфовузли, органи) є фактором несприятливого прогнозу.
Важливо відзначити, що пухлини, які розвинулися як доброякісні, можуть з часом купувати злоякісний характер. Виділяється і група захворювань, які характеризується високим ризиком переходу в злоякісну пухлину: хронічний гастрит, які довго не загоюються слизових оболонок і шкіри, залозисте переродження ендометрію матки, аденофіброзная мастопатія, що супроводжуються різкою пролиферацией епітелію і ін.
Симптоми у хворих на онкологію різноманітні, вони залежать, перш за все, від локалізації новоутворення.
Біохімічні продукти пухлин на пізніх стадіях часто викликають нездужання і анорексію (відмова від корму). У той же час, інші речовини можуть опосередковувати хімічні сигнали, що імітують загоєння рани, і в обдуреного виснаженому організмі будуть відбуватися катобаліческіе процеси для надання пухлини білків і поживних речовин. Тому найбільш поширеним станом при раку є недоїдання і кахексія (виснаження).
Діагноз необхідний для прогнозу і правильного лікування
Діагностика починається зі збору анамнезу. Лікар попросить Вас оцінити динаміку зростання пухлини, тривалість і послідовність симптомів. Вік і порода, стать, вид тварини теж враховуються.
Далі, для правильного лікування необхідно відповісти на два основних питання:
1. Що це таке (включаючи діагностику та ступінь злоякісності)?
2.Распространяется чи пухлина (місцево, регіонарний, системно)?
Відповіді на ці питання будуть отримані за допомогою діагностики та визначення стадії новоутворення.
Якщо рак підтверджений …
Перш за все, не впадайте у відчай і не розглядайте рак як »останнім» захворювання нашого часу, міцно пов’язане зі стражданням. Ветеринарна онкологія інтенсивно розвивається. Накопичені знання практикуючих лікарів в цій області дозволять або вилікувати тварину повністю, або істотно продовжити його життя, знизивши інтенсивність захворювання, тобто поліпшити стан тваринного за рахунок зниження темпів розвитку хвороби і продовження хорошої якості життя.
варіанти лікування
Мета всіх варіантів лікування раку – гальмування ділення пухлинних клітин і необоротне їх руйнування, тобто придушення можливого відновлення захворювання.
Методи локального впливу: хірургія, променева терапія, кріодеструкція, гіпертермія та ін.
Методи системного впливу: хіміотерапія, імунотерапія (або імуномодулююча терапія)
Кожен з методів має свої переваги і недоліки. Залежно від локалізації пухлини і її чутливості до вибраного методу лікування, один варіант лікування буде ефективніше іншого. Іноді для досягнення мети необхідно поєднання декількох видів лікування, так звана комбінована терапія.
І ще раз про настороженості власника
Виявивши у Вашого вихованця пухлина, не варто розраховувати, що вона зникне сама по собі. Не втрачайте такий дорогоцінний для Вас і для лікарів час. На пізніх стадіях діагностика злоякісності пухлини не викликає труднощів, але лікування набагато складніше. Найчастіше саме з цієї причини нашим пацієнтам ми не в змозі допомогти і вони як і раніше вмирають від раку.
Пам’ятайте, що повне лікування можливо тільки при своєчасному зверненні та ранній діагностиці пухлин.