Кардіологія

Kardiologoa

За останні кілька років ветеринарна медицина зробила істотний ривок вперед.
Особливо в області діагностики, яка дозволяє не допустити розвиток серйозних патологій у тварин.
Такий підхід уможливив впроваджень нових методик лікування, які зберігають життя більшості маленьких пацієнтів.
ознаки захворювань
Говорячи про те, коли ж діагностика і лікування серцево-судинних захворювань у тварин повинна обов’язково мати місце, необхідно звернути увагу на суттєві ознаки, серед яких виділяють:
• швидку стомлюваність вихованця під час прогулянок;
• зниження апетиту;
• наявність перепочинок, утрудненого дихання (дихальні руху з відкритим ротом у кішок);
• поява кашлю;
• синюшність слизових і шкірних покривів;
• часте сечовипускання і нетипова спрага;
• асцит (збільшення живота) тварини.
Якщо хоча б один з цих пунктів має місце у домашнього улюбленця, не потрібно відкладати вирішення проблеми.
• Слід зробити виклик ветеринара додому
• Або транспортувати тварину найближчим спеціалізований медичний заклад.
Хто в зоні ризику?
Іноді можна говорити і про те, що будь-який чотириногий пацієнт, який досяг віку 6 років, потребує обов’язкового проведення ЕКГ тварин в домашніх умовах. Також існує ряд порід, які мають схильність розвитку захворювань серцево-судинної системи.
Так, наприклад, якщо в будинку живе перс, меінкун або сфінкс, то ЕКГ кішці роблять в досить молодому віці, якщо має бути навіть мінімальне хірургічне втручання (будь то кастрація або стерилізація). А ось зробити ЕКГ собаці гігантської породи потрібно, оскільки вони часто страждають дилятационной кардіоміопатією. Мітральний клапан – слабка сторона чотириногих улюбленців невеликого розміру – такси, пуделі, болонки. Як правило ЕКГ у собак цієї групи дозволяє вчасно діагностувати патологію і запропонувати лікування, яке полегшить життя домашньому улюбленцю і подарує радість його перебування в сім’ї.
Що пропонує наша клініка
Головний принцип роботи з такими пацієнтами – комплексний підхід до проблеми. Важливо не просто діагностувати захворювання, але і призначити правильне лікування, яке буде мати мінімальні ризики для організму чотирилапими.
Перший крок – ЕКГ у тварин із застосуванням новітньої апаратури, що дає можливість виявити навіть мінімальні порушення в роботі життєво важливих органів.
УЗД серця і метод Доплера особливо важливі перед оперативними втручаннями, оскільки дозволяють оцінити якість кровотоку організму вихованця, виміряти розміри клапанів, шлуночків, камер, а також визначити ступінь рухливості стінок і міжшлуночкової перегородки.
Рентгенографія, незважаючи на стрімкий розвиток методів діагностики, залишається однією з найбільш затребуваних, так як дозволяє побачити розміри серця і часто виявити безліч порушень в його роботі.

Різні лабораторні скрининги або просто аналізи також залишаються одним з найважливіших інструментів на шляху до правильного діагнозу.
І потрібно пам’ятати найголовніше – швидка ветеринарна допомога безперечно рятує безліч тварин, проте найкращим варіантом залишається своєчасна діагностика і якісне лікування. І тоді ніякої діагноз не стане вироком, а домашній улюбленець буде радіти життю ще багато років.