Чистка вух та очей

chyorny-j-kotВуха і очі – догляд

Всі власники собак знають, що періодично потрібно чистити вуха і очі собаки.

А тепер розглянемо ці процедури по порядочку. Почнемо з вух.

 

Вуха собаки необхідно прочищати регулярно: короткоухая – два рази на тиждень, а довговухим – один раз в тиждень. Очищення здійснюється за допомогою ватної палички або ватки і спеціального вушного розчину, або звичайного рослинного масла. Ні в якому разі не слід очищати вуха тварини розчином перекису водню, це може викликати опік на тонкій шкірі вух.

Саму чистку потрібно проводити дуже обережно, щоб не викликати роздратування і нічого випадково не пошкодити. Якщо ви заглянете в інтернет магазин для тварин, то неодмінно знайдете там всі необхідні засоби для догляду за вухами і очима собак і кішок.

 

Якщо недбайливий господар не здійснює догляд за вухами своєї собаки, то це загрожує появою інфекції, а від самих вух може виходити дуже неприємний запах.

 

Якщо ви помітили, що собака часто трясе головою і постійно чеше вуха, то зверніться терміново до ветеринара, так як це може бути ознакою будь-якої інфекції або захворювання.

 

Деякі власники собак ігнорують правила догляду і чистять вуха собаки, промиваючи їх звичайною водою. Це може бути чревате тим, що вода легко потрапляє всередину вуха, що в свою чергу легко може викликати отит і як наслідок цього – глухоту.

 

очі

Тепер давайте розглянемо спосіб догляду за очима собаки.

 

Почнемо з того, що якщо у собаки чисті очі і в їх куточках немає ніяких виділень, то чіпати їх зовсім не потрібно. Якщо ж ви помітили будь-які виділення, то їх слід акуратно прибрати чистою носовою хусткою, але не ваткою (її волокна можуть потрапити в око і викликати роздратування).

 

У разі частого нагноєння очей собаки необхідно звернутися за допомогою до ветеринара.

 

При митті собаки також потрібно стежити, щоб вода не могла потрапити в очі – це може викликати їх роздратування.